הרבה מפד"ל עם קצת חרד"ל

למרות שהיה עדיין קצת שלג בחוץ, אולם המתנ"ס בגוש עציון היה מלא בכנס הבחירות המסכם של ח"כ שולי מועלם, ביום שלישי בלילה, ערב הפריימריס. הרבה צעירים, גם לא מעט ותיקים. אחד מבאי הכנס הסתכל באנחה על הציבור הגדול ואמר לי "המפלגה הזאת הולכת לקרוס תוך שנתיים". "לקרוס, איך לקרוס????" התפלאתי, "הסקרים המבטיחים, ההייפ באינטרנט, נהירת הצעירים, מה פתאום אתה מדבר על קריסה?". "התשובה שלו היתה פשוטה ומהירה: "בנט הורס את היסודות של המפלגה הזאת. ביבי עשה לאורך השנים המון שטויות, אבל הוא תמיד ידע שאסור לו לפגוע ב- base של הליכוד, בגרעין הקשה. בנט לא מבין את זה".
כל מי ששיפץ אי פעם בית, יודע שאחד הכללים הכי חשובים ב"רמונט" הוא שאפשר וכדאי להשתולל, לחשוב מחוץ לקופסה – לשבור קירות, לשנות כניסות, אבל – וזה אבל חשוב – אסור לגעת ביסודות. אם פוגעים ביסודות הכול יכול לקרוס.
נפתלי בנט חושב בגדול. רוצה להיות שר ביטחון, ראש ממשלה, יכול להיות שגם נשיא ארה"ב אם הייתה אופציה. האיש קוסם, אין ספק. לקח מפלגה שגירדה את אחוז החסימה והפך אותה לאימפריה. אבל אחרי מספר ימים בשטח עם פעילי "הבית היהודי" אפשר היה לחוש שבעוד בנט מתחזק בציבור הרחב, דווקא בתוך הבית יש, איך נגדיר זאת, תחושת אי נוחות מסוימת.
זו לא התנגדות גלויה, אף אחד לא יורק לבאר ממנה שותים מנדטים. לכולם ברור שבלי בנט לא היו מתמודדים עשרות מועמדים על מקום ברשימת הבית היהודי, אבל גם מי ששמח על הפריחה בסקרים קצת התקשה עם הניסיון של היו"ר לקחת את הרשימה ולהפוך אותה ל"רשימה של כולם" ולא קודם כל לרשימה של הציונות הדתית. נחמיה רפל, מזכ"ל הקיבוץ הדתי, אמר: אני בעד, אבל יש תחושה שהעניין יוצא קצת משליטה".
הרבה מועמדים התרוצצו ימים כלילות, הוציאו הרבה כספים (חלקם הרבה מאד מאד), אבל היו להם רק מעט מקומות ריאליים. שריונים לתקומה, שריונים לנשים, ושריונים ליושב ראש (בנט דרש שינוי חוקה מהמרכז, וקיבל זאת – שוב – הכול בתהליך לגיטימי). בנוסף – בנט בחש ברשימה כדי שתתעצב בהתאם לחזונו – המנכ"ל במקום ה- 10, מועמדים חילוניים, דחיקת מועמדים חרד"ליים או קיצוניים (כאלה יש לו מספיק מתקומה).
התשובה הגיעה בקלפי. אילת שקד אמנם ראשונה (לא דבר של מה בכך – אשה חילונית), אבל שאר הרשימה היא לא בדיוק החלום הרטוב של היושב ראש. מתברר שעם כל הכבוד לקוסם ולחזון המפלגה הרחבה, בשקט, מאחורי הפרגוד, המתפקדים חזרו לשורשים. בנט חזק בהייטק, אבל קיבל את אחד השיעורים הבסיסיים בביולוגיה – מסובך להתעסק עם DNA. רצה ליכוד ב', קיבל מפד"ל עם קצת חרד"ל.

ועוד הערה קטנה: בג'ינגל של הבית היהודי לבחירות שרה גם זמרת. אמירה חשובה. אהבתי.

תגובה אחת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s