בג"צ תמיד היה אויב

ח"כ הכנסת מוטי יוגב השתין מהמקפצה. האמירה האומללה שלו על ה- D9 שצריך לעלות על בג"צ הייתה בוטה מדי, ונאמרה במקום חשוף מדי – בכנסת, מול המיקרופונים. אבל יוגב בסך הכול שיקף את דעות רווחות בשטחים, אולי אפילו היה עדין (יש יאמרו מדי) בהתבטאות שלו. השר יריב לוין נוטף ארס כלפי הסמכות השיפוטית הבכירה במדינת ישראל, אלא שהוא מקפיד שלא לחצות את גבול הבוטות. זה כל ההבדל. בשטח זה נשמע הרבה יותר גרוע.
סיבוב קצר ביהודה ושומרון מביא למסקנה פשוטה: דבר לא חדש תחת השמש. השיטה בשטחים היא אותה שיטה מאז ימי סבסטיה. קודם בונים, אחר כך מחפשים את הדרך להכשיר. זאת מילת הקסם "להכשיר". בדרך ל"הכשרה" הכול מותר, גם לרמוס את החוק. (אגב, יש שוני בהתנהלות ובטרמינולוגיה במקומות השונים. בגוש עציון – מתונים יותר, במאחזים נו, כבר ברור). הבעיה מתעוררת כשמישהו עומד בדרך לאותה "הכשרה". אז נוצרת משוואה פשוטה, שב"ארץ נהדרת" כבר הטיבו לתאר אותה: מה זה ההפך מ"ימין", 4 אותיות? התשובה: בוגד. וכך – בני בגין הפך בוגד, בוגי יעלון – בוגד, ושופטי בג"צ הם כמובן בוגדים. ומי עומד לאחרונה בראש הבוגדים? השופט גרוניס, שכצל'ה, יקיר המתנחלים הפך עולמות כדי לשנות את החוק ולהושיבו על כס נשיא העליון, ומרים נאור, שבעלה יצק מים על ידיו של מנחם בגין, ובנה התמודד בפריימריס בליכוד. עכשיו רק נותר לתאר מה היו אומרים אם הבן היה מתמודד במפלגה שהיא שמאלה מהליכוד…
במילים פשוטות – כל מה או מי שמפריע למלאכת ההבניה בשטחים הוא נגדנו, גם אם המפריעים הוא חוקי מדינת ישראל. קצת אבסורדי, שמי שכל כך רוצים להכיל את החוק הישראלי על השטחים מתקוממים נגדו כשהוא מפריע להם בדרך. עמדתי על הגבעה הצופה לעופרה בואכה עמונה עם שגיא קייזלר ושאלתי אותו אם בג"צ הפך לאויב ביהודה ושומרון. התשובה שלו הייתה כנה: הוא תמיד היה אויב. מתברר שהחוק הוא בעייתי כשפועלים באופן מתמיד נגד החוק. הטענה של שגיא הייתה שבג"צ פועל רק נגד יהודים, ולא נגד הערבים, שהבניה הבלתי חוקית של הערבים משתוללת באין מפריע. הוא סיים ואמר: אני בסך הכול מבקש להפסיק את האפליה, שיהיה שוויון בין יהודים לערבים. תהיתי אם באמירה הזאת הוא מתכוון שייקחו את האזרחות מכל המתנחלים ויתקעו להם מחסום בכניסה לכל ישוב, אבל לא פיתחנו את השיחה בכיוון הזה.
למתנחלים יש נקודה חשובה בטיעוניהם – למדינה היה חלק בבניה – לא רק שאנשי המנהל האזרחי ידעו שבונים בשטח – אלא ממש שיתפו פעולה. במאחזים יש מים, חשמל, קווי טלפון, כבישים חדשים נסללים אליהם, אז למה להרוס הם שואלים. למה יד אחת בונה ויד אחת הורסת? ככה זה במציאות שמעבר לחוק שמעבר לקו הירוק.
השבוע יצאו למאבק בשם ארץ ישראל על שני בתים שמלכתחילה היה ברור שנבנו שלא כחוק. מאות נערים נשלחו למאבק אידיאולוגי עיקש בשם בצע כסף של קבלן. זה היה win-win קלאסי. אם היה המאבק מצליח – שני הבתים היו נשארים. וכשנכשל המאבק – אפשר להשמיץ את בג"צ בקול רם, לקלל, לשסות, להוכיח שוב שהשמאל והעולם כולו נגדנו וגם לגרוף רווח פוליטי בדמות אישורי בניה ל-300 בתים שלא היו צריכים להיבנות מלכתחילה. בשבוע הזה, חשבתי שיהיה נכון לצאת למקומות העימות הבאים בשטחים – של יהודים ושל ערבים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s